Brak chęci do życia i myśli samobójcze u 30-latki

Niestety nawet jeśli bardzo chcę skończyć to swoje wegetowanie strach mi nie pozwala. Do niczego się nie nadaję. Leczę się od roku i jest coraz gorzej. Leki nie pomagają. Jestem bardzo zmęczona. Nikt niestety nie może mi pomóc. Chcę tylko spać i nic więcej.

Doradzam skonsultowanie się z psychiatrą i rozważenie zmiany leków. Z Pani wypowiedzi nie wynika, czy bierze Pani udział w psychoterapii. Przy głębokiej depresji najlepsze efekty daje łączenie farmakoterapii i psychoterapii.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem, tylko wtedy kiedy będzie znał Pani uczucia, myśli będzie w stanie zareagować adekwatnie. Zachęcam także do skontaktowania się z psychoterapeutą. Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl