Brak ciąży?

Ostatni okres miałam 05.04.2010, w dniu 13 maja miałam usg, na którym był widoczny mały pęcherzyk płodowy. W dniu 26 maja nie było tętna, a lekarz stwierdził, że ciąża jest mała i wygląda na 5 tyg., jeśli za 2 tyg się nic nie zmieni, to oznacza, że ciąża rozwija się nieprawidłowo:(

W dniu 10 kwietnia doszło wg mnie do zapłodnienia, ponieważ wtedy pękła nam prezerwatywa, lecz dnia 19 kwietnia, kiedy robiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. W pozostałe dni się zabezpieczaliśmy.
Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić, wizyta za dwa tyg., nie wytrzymam tej niepewności.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niestety nie ma innego wyboru niż spokojnie czekać na badanie. Miejmy nadzieję, że ciąża okaże się przebiegać prawidłowo. W tak wczesnym okresie nierzadko zdarzają się jednak niepowodzenia- nawet 40% ciąż ulega poronieniu w pierwszym trymestrze.

Do zapłodnienia mogło dojść później niż w dniu pęknięcie prezerwatywy. Plemniki są bowiem w stanie przetrwać i zachować zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni.

Pozdrawiam serdecznie!