Brak koncentracji i zaniki pamięci u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam brak koncentracji a może zaniki pamięci. Np.1 wstając z łóżka myślę sobie że wezmę bidon pójdę do kuchni naleje świeżego picia i wezmę przygotowane wcześniej kanapki do szkoły po czym w kuchni okazuje się że nie wzięłam bidonu. Np 2 Idę do taolety i planuje że w drodze powrotnej wstawię sobie wodę na herbatę i wezmę serek wchodząc do tej kuchni nie wiem po co przyszłam np3 zapominam niektórych scen z życia, że z kimś o czymś rozmawiałam albo stoję i zastanawiam się jak się coś gotowało choć to czynność banalna i robiłam ją ze 100 razy. Dodam, że z nauką miałam zawsze problemy bo mam dysleksję ale jestem w stanie nauczyć się na ocenę 5 jak długo, kilka dni będę nad tematem siedziała Mimo, że koleżanki są w stanie tego samego nauczyć się w jeden wieczór. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co to może być?

Dzień dobry,
Sprawa jest dosyć niejasna i dlatego doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, który szerzej wypowie się na ten temat po dokładnym wywiadzie. Przyczyną rzekomych zaników pamięci może być bardzo niski poziom koncentracji uwagi chociaż niekoniecznie. Osłabienie uwagi i pamięci u młodej osoby mogą wiązać się np. z depresją, zaburzeniami psychicznymi, nieprawidłowościami w funkcjonowaniu mózgu itd. Z pewnością warto to skonsultować z lekarzem, gdyż jest ryzyko nasilenia się problemu i przyczyna jest nieznana. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i wszystko wkrótce się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/