Brak miesiączki: czym spowodowane są te zaburzenia?

Mam 19 lat. Jestem dziewicą. Miesiączki nigdy nie miałam regularnie. Zdarzała się raz na dwa miesiące. Nigdy nie mogłam sobie tego w żaden sposób wyliczyć. Obecnie jest już dobre trzy tygodnie po 30-dniowym cyklu, jaki powinien być. Pojawiły się kłucia w podbrzuszu, trwało to dzień, bez przerwy jestem głodna, chociaż ciągle jem. Czuję się zmęczona i mam bóle takie jak normalnie przy miesiączce, z tym że nic się nie dzieje. Jaki może być tego powód? Czy to coś poważnego? Proszę o pomoc.

Witam,

Nie udzielę Pani odpowiedzi odnośnie przyczyny obecnych dolegliwości, ponieważ wymaga to przeprowadzenia dokładnego wywiadu i co najmniej badania fizykalnego.
Nieregularność cyklu miesięcznego jest natomiast wskazaniem do wizyty u ginekologa, bowiem konieczna jest diagnostyka. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ zaburzenia mogą dotyczyć również płodności.
Pozdrawiam