Brak okresu - efekt odchudzania?

Witam! Ostatnio zaczęłam się odchudzać i mam 57 kg i 168 cm wzrostu. Spóźnia mi się okres i bardzo się martwię ;( Wiem, że powinnam przestać się odchudzać, ale boję się efektu jo-jo i dalej chcę schudnąć. Marzy mi się waga 50 kg. Co mam teraz zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie narzuciłaś sobie zbyt szybkie tempo odchudzania i dlatego zatrzymała się miesiączka.
Nie powinnaś się dalej odchudzać- 50 kg dla Twojego wzrostu to zdecydowanie za mało (spora niedowaga bliska anoreksji). Jeśli miesiączka nie pojawi się, powinnaś skonsultować się u ginekologa i starać się przytyć choć 1-2 kg.

Z pozdrowieniami