Brak okresu, mdłości, ból piersi i wahania nastroju a prawdopodobieństwo ciąży

Spóźnia mi się miesiączka 4 dzień,cykle regularne.Od dnia spodziewanej miesiączki mam wrażenie, że moje piersi wybuchną,trochę mdłości,ale bez wymiotów,czuję kilka razy w ciągu dnia skurcze podobne do menstruacyjnych.Chyba 2tyg wcześniej zaczęłam siusiać często,czuję się zmęczona, mam wahania nastroju,mogłabym spać całymi dniami,problemy z wypróżnianiem,zgaga,bóle kręgosłupa.Dodam, że kochaliśmy się z mężem dwie doby przed owulacją.Tydzień temu zrobiłam testy-negatywne.Czy to może być ciąża?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy sugerują rozpoznanie ciąży. Testy wykonane tydzień temu mogą nie być wiarygodne. Proponuję wykonać badanie beta-hcg z krwi obwodowej i konsultację w poradni ginekologicznej.