Brak okresu po drastycznym odchudzaniu

Jestem Magdalena, mam 22 lata, od 8 lat ciągle się odchudzam. 3 lata temu wyjechałąm na studia wtedy moje odchudzanie bez kontroli rodziców było bardzo drastyczne pół roku temu zanikł mi okres.chciałabym aby wrócił.Co mam zrobić?Nie chcę przytyc.Ostatnio ważyłam 38 kg.Teraz nie wiem ile mam bo się nie ważę. do tej pory ważyłąm się kilka razy dziennie i dużo ćwiczyłąm. za 2 lata wychodzę za mąż, co mam zrobić żeby wyjść z tego?, nie chcę już być chora, chcę być normalna.

Witam,

Brakuje mi dodatkowych informacji np. dotyczących Pani wzrostu. Wówczas będę mogła oszacować jak ma się Pani masa ciała w stosunku do wzrostu. Jednak opisane przez Panią objawy są niepokojące. Zaburzenia miesiączkowania mogą być wywołane zbytnimi rygorami dietetycznymi, zbyt niską masą ciała i nadmiernym wysiłkiem fizycznym, dlatego zachęcam do bezpośredniej konsultacji z ginekologiem, a następnie do spotkania ze specjalistą zajmującym się żywieniem. Proszę również rozważyć konsultacje z psychologiem lub psychiatrą.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Jak najszybciej zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa. Dobrze byłoby również współpracować z dietetykiem i zasięgnąć porady psychoterapeuty.
Trzymam kciuki!

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska

Dzień dobry,

Zaburzenia odżywiania leczy się przede wszystkim psychoterapią, do której podjęcia namawiam. Może Pani podjąć ją w formie ambulatoryjnej bądź rozważyć pobyt na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia (np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie, IPiN w Warszawie).