Brak okresu po stosowaniu leku Metformin

Witam, mam problem z PCSO, odkąd zaczęłam stosować Metformin nie mogę się doczekać miesiączki, dzisiaj jest 66dc, test ciążowy negatywny więc na pewno nie jestem. Zawsze miałam nieregularne, ale teraz to stanowczo nie długo. Czy to są skutki uboczne stosowania tego leku co powinnam zrobić? (Dodam, że obecnie przebywam za granicą i mam utrudniony kontakt ze specjalistą). Pozdrawiam

Jak Pani dawkuje metforminę? Zazwyczaj ordynujemy ten lek pacjentkom z PCOS, starającym się o ciążę dodatkowo najlepiej z potwierdzoną insulinoopornością. Skutkiem ubocznym metforminy nie powinno być zatrzymanie miesiączki.