Brak okresu przez rok a prawdopodobieństwo ciąży

witam serdecznie mam pytanie czy majac 46lat roczną przerwe w miesiaczki można zajsc w ciążę po roku pojawila sie miesiaczka i dolegliwosci bardzo podobne jakie występują w czasie ciąży to znaczy wrażliwość na zapachy mdlosci zawroty glowy czeste oddawanie moczu ból piersi bule w podbrzuszu i kręgosłupa prosze nie uspokoić bo se z tym nieradze

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sam fakt, że przez rok nie miała Pani miesiączki właściwie nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Tak naprawdę by potwierdzić lub wykluczyć ciążę powinna Pani wykonać test ciążowy. Niezależnie od wyniku koniecznie powinna Pani także skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Ze względu na opisane krwawienie konieczna jest dokładniejsza diagnostyka ginekologiczna.