Brak okresu u nastolatki

Moja córka ma 12 lat i pierwszy omres dostala w wakacje w sierpniu. Nastepny spoznial jej sie ponad miesiac. Teraz niestety spoznia sie juz az 3 miesiace! Czy moja córka może być w ciąży nawet jeśli nie uprawiała seksu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Aby doszło do zapłodnienia musi dojść do przeniesienia nasienia zawierającego żywe plemniki wgłąb pochwy. Jeśli nie nastąpiła taka sytuacja to nie ma ryzyka ciąży. W celu diagnostyki przyczyny nieregularnych krwawień proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty ginekologa.