Brak sensu życia, myślenie o śmierci, przemoc ze strony partnerki i problemy finansowe

witam mam na imie marcin jestem z koszalina zachodniopomorskie zycie mi sie wali jakis czas temu starciłem biznes bo zostałem oszukany brzez wspułwłasciciela zycie nie ma juz sensu dla mnie wczoraj i coraz czesciej mysle o smierci chce poprostu umrzec nie mam na kogo liczyć kobieta która mnie niby kochała wstyd mówic ale byłem bity przez nią do tego potrzebuje pomocy prawnej na już nie mam pieniedzy wiary juz nic błagam o pomoc

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam Panie Marcinie!
Znajduje się Pan niewątpliwie w trudnej sytuacji życiowej, która jest dla Pana obciążająca emocjonalnie. Oprócz pomocy prawnej, która jest bez wątpienia konieczna, potrzebuje Pan wsparcia psychologicznego. Problemy finansowe, utrata firmy, nieuczciwość współpracownika, a do tego przemoc i brak wsparcia ze strony partnerki doprowadziły do rozwoju nastroju depresyjnego. Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, dlatego odsyłam Pana do specjalisty, który zdiagnozuje Pana i zaproponuje Panu najlepszy rodzaj pomocy (leki i/lub psychoterapię). Brak poczucia sensu życia, myśli o śmierci, bezradność, przygnębienie mogą sugerować depresję. Proszę nie bagatelizować swojego pogarszającego się samopoczucia i pozwolić sobie pomóc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!