Brak zarodka w pęcherzyku ciążowym a wiek ciąży

Witam serdecznie. Mam pytanie ...ostatnią miesiączkę miałam 6 października, dodam, że okres mam zawsze ponad 30-dniowy (32, 34 dni) i ze względu, że staramy się z mężem o małą dzidzie robiłam cały miesiąc testy owulacyjne i okazało się, że owulację mam w 22, 23 ,24 cyklu .. Współżyliśmy i teraz jestem w ciąży. Martwi mnie fakt, iż lekarz 30 listopada stwierdził, że to już 8 tydzień ciąży i nie ma zarodka, a pęcherzyk mierzy 3 cm i jest pusty. Teraz jestem w trakcie badań ale wspomniał już, że na 90% to już nic z tego nie będzie. Dla mnie to dziwne, bo z moich obliczeń to będzie około 5 tydzień a nie 8... Bardzo proszę o odpowiedź, bo w czwartek mam wizytę i lekarz ma zadecydować co dalej z tym począć. A ja czuję, że wszystko jest dobrze, tylko lekarz to źle obliczył. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Czas trwania ciąży liczymy tradycyjnie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.Tak więc jest to 8 tydzień ciąży, mimo że owulacja wystapila ok. 5 tygodni temu. Wielkość pęcherzyka ciążowego też odpowiada 8 tygodniowi. Niepokoi rzeczywiscie brak echa zarodka. Pozostaje kontrola w USG. Życze powodzenia i pozdrawiam serdecznie!