Brązowe plamienia i ból w podbrzuszu: co się dzieje?

Witam. Współżyłam z mężem przed okresem. Nie zabezpieczaliśmy się. Dostałam okres, ale już nie było tyle dni co zwykle. Zawsze mam okres 7 lub 8 dni, a teraz 5 dni. Po okresie dostałam brązowe plamienia i ból w podbrzuszu. Piersi mnie trochę swędziały. Teraz przeszło, ale czasem bolą w dzień lub wieczorem. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.
Przyczyną zmiany rytmu cyklu miesiączkowego są zmiany hormonalne. Mogą być wywołane czynnikami zewnętrznymi jak np. stres czy podróż. Mogą być również wynikiem zmian w organizmie. Istnieje możliwość ciąży, chociaż nie pisze Pani kiedy stosunek miał miejsce, jak dawno to było. Może Pani wykonać test ciążowy po tygodniu od ryzykownego stosunku.
Jeśli nieregularne krwawienie, plamienie i/lub ból w podbrzuszu się powtórzą, może sie Pani udać na wizytę do ginekologa, aby sprawdził co jest tego przyczyną.
Pozdrawiam.