Brązowe plamienie u 47-latki a choroba nowotworowa

mam 47 lat i zauwazyłam przy podcieraniu papierem plamki jakby brazowe, do tej pory regularne okresy, nie stosowałam antykoncepcji. usg w 2 fazie cyklu -endometrim 16.8mm cytologia w trakcie czy mam sie obawiac choroby nowotworowej?pomocy boje sie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na podstawie tak skąpych objawów nie powinna Pani wyciągać tak skrajnie niepomyślnych wniosków.
Proszę cierpliwie poczekać na wyniki cytologii.
Być może powoli wkracza Pani w okres premenopauzy i stąd plamienia międzymiesiączkowe.