Brązowe upławy aż do końca dni płodnych

Witam!

Długo po okresie mam brązowe upławy aż do końca płodnych dni. Byłam u lekarza, przepisał mi Duphastion na hormony. Brałam przez 2 miesiące i nic się nie zmieniło. Cytologia 2 stopień. Trochę się martwię, co to może być.

Witam serdecznie!

Plamienia są objawem wysoce niespecyficznym. Do ustalenia przyczyny dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego, badań hormonalnych oraz ewentualnie badań obrazowych. Z Pani opisu wynika, iż był stan zapalny (grupa II cytologii). Nie wspomina Pani nic na temat leczenia. W obecnej sytuacji wskazana jest powtórna wizyta u ginekologa, który zleci Pani pełen panel badań hormonalnych. Plamienia w pierwszej połowie cyklu często są objawem endometriozy, którą również należy wykluczyć.

Pozdrawiam