Budzenie się niemowlaka na karmienie

Witam!Mój synek ma 7 miesięcy i budzi się w nocy co 3 godz. na karmienie piersią i 15-20 min przez np 2 godz. Nie widać wyżynających się ząbków. Rano biorę go do siebie, bo już nie mam siły na wstawanie, ale maluszek budzi się przeważnie co 10 min na kilkakrotne popłakiwanie z zamkniętymi oczami i zasypai. Myślałam, że to przez wzdęcia. Nie chciałam dawać leków, żeby nie przyzwyczajał się do farmakologii. Od kilku dni daję mu espumisan i jest troszkę lepiej, ale i tak się budzi :( proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to wynik męczących go wzdęć. Warto zmodyfikować nieco pory karmienia i ilość pokarmu.