Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cera trądzikowa i brak poprawy po smarowaniu kremem

Mam 13 lat i duży trądzik :/ Smaruje specjalnym kremem od trądziku wieczorem ale nadal nie widze efektów twarz myje normalną wodą czy są jakieś wyjścia na to ?
13 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Cera trądzikowa to bardzo częsta i uciążliwa przypadłość dorastania. Często stan taki spowodowany jest wahaniami hormonalnymi. Warto udać się do dermatologa by uzyskać odpowiednie leczenie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, w zależności od natężenia trądziku i jego rodzaju stosujemy rożne metody leczenia: 1. miejscowe antybiotyki i substancje złuszczające 2. doustne antybiotyki 3. doustne retinoidy Proponuję: 1. skinoren krem lub 2. acnederm w razie braku poprawy konieczna będzie wizyta u dermatologa Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy