Charakterystyczny ból pięt u 23-latka

Witam, jak bylem mały i miałem jakieś 8 lat to bolała mnie czasem pięta jak ją dotknąłem, nie byłem z tym u lekarza gdyż ból szybko minął. Dobrze to pamiętam, bo był to charakterystyczny ból. Dziś mam 23lata i ból powrócił utrzymuje się od około 2 tygodni i nie chce zniknąć a dodatkowo zauważyłem czerwoną zmianę na skórze, której kiedyś chyba nie było, boli to dość mocno przy najdelikatniejszym dotknięciu opuszkiem palca tu zdj: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee5186e558c2fda5.html

Dokładne badanie kliniczne oraz zdjęcia RTG oraz USG są konieczne dla prawidłowego postawienia rozpoznania. Prawdopodobnie rozwija się pięta Haglunda lecz bardzo istotne jest wykluczenie zapalenia bądź uszkodzenia ścięgna Achillesa.
Leczenie zachowawcze polega na stosowaniu wygodnego, luźnego obuwia, optymalnie z zapiętkami oraz stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych