Chory kręgosłup a wybór materaca

Mam problemy z kręgosłupem.Jaki materac kupic? Sprężynowy czy piankowy?Miękki czy twardy? Mam 22 lata ważę 60 kg.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w tego typu przypadkach jest zakup specjalnego materaca rehabilitacyjnego, znanego także pod nazwą materaca ortopedycznego. Model taki jest szczególnie polecany ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Jedną z nich jest wysoka elastyczność punktowa, która gwarantuje naturalne i anatomiczne ułożenie kręgosłupa bez względu na pozycję, jako przyjmiemy. Poza tym warto wiedzieć, iż ucisk w pojedynczym punkcie materaca nie powoduje żadnych ugięć na jego całej powierzchni. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ dzięki temu śpiąca osoba nie jest narażona na żadne niewygodne zapadanie się. Polecam skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie.