Chwilowe zaburzenia świadomości i odrealnienie

Mam bardzo dziwny problem. Powiedziałam o tym rodzicom ale uznali że sobie zartuje a ja nie wiem co się z mną dzieje. Mianowicie są takie momenty, czy to w autobusie, czy na lekcjach, czy w domu, że zawieszam się i nie łapię kontaktu z otoczeniem, przenosze się w inne miejsce, widzę jakiś ludzi, ale po kilku sekundach gdy się ockne to nic kompletnie nie pamiętam a czasem kręci mi się w głowie i jest touciążliwe bo czasem nawet nie wiem co sie dzieje gdy tak się wyłączę. co to możebyć? mam 18 lat

Niestety pełną i przede wszystkim trafną diagnozę może udzielić w tym wypadku jedynie specjalista po uprzednim wywiadzie klinicznym oraz być może badaniach lekarskich. Pani symptomy mogą być odpowiedzią na jakiś bardzo silny stresor, lub też może świadczyć o rozwijaniu się jakiegoś zaburzenia natury psychologicznej bądź neurologicznej. Polecam zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby skieruje Panią na badania neurologiczne oraz do psychologa/psychiatry, który z kolei zdiagnozuje istniejące objawy z punktu widzenia psychologii. To, co najważniejsze to fakt, iż zauważa Pani problem i jest on dla Pani niekomfortowy - a to jest znak, aby podjąć działania przeciwdziałające mu. Powodzenia!

Witaj, proponuje udać się do lekarza. Jeśli on nie znajdzie odpowiedzi na to pytanie udaj się do lekarza psychiatry bądź psychologa.
powodzenia
Dorota Babrzymąka

Dzień dobry, przyczyny takie stanu mogą być różne - bardziej lub mniej poważne. jeżeli ten stan utrzymuje się już od pewnego czasu zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry w celu diagnozy. Pozdrawiam.