Ciąża po ciąży

Witam!
Urodziłam 23.03.2010 przez cc. Nie karmię piersią (przez ok. 2 tyg. nieregularnie odciągałam pokarm). Krwawienie połogowe zakończyło się po ok. 2-2,5 tyg. po porodzie. W czwartek 15.04.2010 współżyliśmy z mężem (chociaż zdaję sobie sprawę, że nie było to najrozsądniejsze). 22.04.2010 zrobiłam badanie betaHCG i wynik wynosi 1,5.

Czy istnieje prawdopodobieństwo kolejnej ciąży? Czy jest możliwość, że tak ilość betaHCG to "pozostałość" po poprzedniej ciąży?
Dziękuję i pozdrawiam!

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Stężenie betaHCG utrzymuje się we krwi na poziomie powyżej normy dla kobiet nieciężarnych jeszcze prze kilka tygodni po porodzie. Szansa, że doszło do zapłodnienia, jest bardzo nieduża, gdyż minęło bardzo niewiele czasu od porodu i najpewniej nie miała Pani jeszcze owulacji. Badanie zrobiła Pani jednak nieco za wcześnie. Wynik pozytywny pojawia się NAJWCZEŚNIEJ po 7-8 dniach od zapłodnienia, a optymalny czas na wykonanie badania to co najmniej 10 dni po owulacji.
Pozdrawiam serdecznie!