Clindamycin 600 na zapalenie zatok

Dostałam antybiotyk na zapalenie zatok clindamycin600. Po 3 tabletkach dostałam w nocy biegunki i mocnych skurczów w dole brzucha. Akurat następnego dnia miałam wizyte gin. i tam wszystko ok. Skurczowy bol pojawiał się wieczorami i budził w nocy z biegunka. Po 9 tabl. odstawiłam lek. Dwa dni później dalej ten sam bol, ale stolec juz nie tak rzadki.gorączki nie mam.probiotyki jadłam w podwójnej dawce. Jak długo może to trwac?czy to niebezpieczne? Czy to zapalenie jelit?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli objawy nie ustąpią w ciagu tygodnia, sugeruję wizytę u lekarza. Teraz proszę dbać o dobre nawodnienie organizmu oraz przyjmować probiotyk.
Pozdrawiam