Silne bóle przy wypróżnianiu i biegunka

Witam,od 5 dni mam problem z biegunka,przz pierwsze dwa dni objawow stolec byl do 6 razy dziennie,bardzo wodnisty,byla tez goraczka,teraz wyproznienia sa do 4 razy dziennie,brak goraczki,bralam Loperamid oraz wegiel leczniczy,z czego po Loperamidzie i nadal mam silne bole brzucha przy wyproznianiu,jaka moze byc przyczyna?

Witam. Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że w leczeniu biegunki nie zaleca się przyjmowania preparatów o działaniu zapierającym. W ten sposób doprowadzamy bowiem do kumulacji toksycznych metabolitów w obrębie jelit. Dolegliwości najprawdopodobniej związane są z zakażeniem wirusowym przez rota- noro lub adenowirusy. Prosze bezwzględnie dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.