Co jest przyczyną anemii przy takich wynikach krwi?

WItam! Chciałabym dowiedzieć się co jest przyczyną mojej anemii, proszę o interpretację moich wyników, które nie są w normie. Dodam, że mam 25 lat i jestem kobietą. HGB (6,9 mmol/L) gdzie norma wynosi 7,1-10,3. MCV (75,3fL) gdzie norma to 80,0-97,0 oraz MCH (1,46fmol) gdzie norma wynosi 1,67-1,98. RDW-CV mam nadmiar (17,6%) norma to:11,5-15,8 oraz nadmiar PLT (420,0 10^9L) gdzie norma 140-350,0.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przyczyną nieznacznej niedokrwistości może być niedobór żelaza, obfite krwawienia miesięczne i inne. Wskazana jest konsultacja u internisty.