Co jest przyczyną problemu z brzydkim zapachem z jamy ustnej?

Witam, od dłuższego czasu mam problem z brzydkim zapachem z jamy ustnej, pojawił się żółty nalot na podniebieniu i jeszcze małe białe kuleczki które również od czasu do czasu się pojawiają one także mają brzydki i specyficzny zapach. Jest to uciążliwe ponieważ nawet kiedy z kimś rozmawiam czuje się źle i myślę, że ta osoba czuje ten zapach z moich ust który jest nieprzyjemny.Dręczy on bardzo także mnie czy ktoś może mi powiedzieć co jest tego przyczyną i jak można się tego pozbyć ?

Jest to objaw odważnych zaburzeń metabolizmu. Radzę zdecydowanie zmienić dietę na przeciwzapalną (np GAPS lub paleo) suplementować się prpbiotykami i udać się do dobrego lekarza diagnosty.

Powodów może być wiele. Może nim być zła higiena – tyczy się to nie tylko szczotkowania i nitkowania przestrzeni międzyzębowych, gdzie gromadzą się resztki, ale również usuwania nalotów z języka. Możemy go oczyszczać za pomocą specjalnej skrobaczki lub szczoteczki z odpowiednią końcówką. Jest to bardzo istotne, ponieważ chropowata struktura języka sprzyja zaleganiu bakterii, a te rozkładają się uwalniając przykry zapach. Jeśli jednak higiena jest wzorowa, źródłem nieprzyjemnego zapachu z ust mogą być również postępująca próchnica, kieszonki przyzębne, paradontoza, źle dopasowana proteza zębowa lub wypełnienie, kandydoza jamy ustnej, suchość w ustach (nasilona np. u palaczy lub starszych osób), słona lub bogata w ostre przyprawy dieta. Mogą być to również przyczyny pozastomatologiczne np. schorzenia wątroby, problemy gastrologiczne, schorzenia nerek, anoreksja, cukrzyca, krzywa przegroda nosowa lub stosowane leki.
Jeżeli zaobserwowała Pani u siebie taki nalot, przyczyną mogą być chore migdały podniebienne. W takim przypadku zalecana jest wizyta u stomatologa lub laryngologa.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl