Co mogą znaczyć takie plamki na żołędziu?

Witam, jakiś czas temu zaobserwowałem na żołędziu małe, czerwone plamki, które uwidaczniają się bardziej po stosunku. Próbowałem kuracji Clotrimazolem ale najwidoczniej nie jest to problem na tle grzybiczym. Partnerka stała. Kiedyś przechodziła kurację Gynoxinem z racji swędzenia/pieczenia pochwy.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czerwone plamki na penisie, wraz z zaczerwienieniem napletka i białym nalotem na żołędzi są najczęstszymi symptomami drożdżycy, to jest grzybicy penisa.

To, że klotrymazol nie działa na zmiany, nie oznacza, że problemem nie jest grzybica – niewykluczone, że maść jest niewystarczająca lub też czas kuracji okazał się za krótki. Możliwy jest także nawrót infekcji bądź powtórne zarażenie od partnerki. Niestety gdy jedno z partnerów cierpi z powodu infekcji o charakterze grzybiczym, najczęściej konieczne jest leczenie obojga partnerów, w przeciwnym wypadku partnerzy nawzajem się zarażają.

Więcej informacji odnajdzie Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Wśród innych chorób objawiających się zmianami w kolorze czerwonym na narządach płciowych wymienić można także opryszczkę narządów płciowych, a nawet kiłę, choć akurat w tym przypadku charakterystyczne jest pojawienie się czerwonych, grudkowatych plamek.

Jeśli jest Pan zainteresowany, o opryszczce może pan przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/opryszczka-narzadow-plciowych-diagnostyka.

Jednak, by mieć całkowitą pewność co do źródła Pańskiego problemu, konieczne jest pokazanie zmian lekarzowi. Stąd tez sugeruję, by zgłosił się Pan do dermatologa – niewykluczone, że krótkie badanie rozwieje wątpliwości i pozwoli na ustalenie skutecznego leczenia. Do tego czasu proszę powstrzymać się przed współżyciem, a także zadbać o odpowiednią higienę intymną.

Być może przydatny okaże się także materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.