Co mogę zrobić z tą zmianą na piersi?

Dwa tygodnie temu pojawiła mi się zmiana na piersi. Na początku mniejsza i bardziej różowa/zaczerwieniona, teraz jest większa (1,5cmx1,5cm), owalna, bardziej brązowawa. Nie jest wypukła, nie swędzi, nie ma ropy, nie boli, ale po napięciu skóry czuć, że nie jest w dotyku takie samo jak skóra. Zmiana jest bardziej owalna i ma nieco nieregularny brzeg, koloryt bardziej jednolity. Brak ekspozycji na słońce czy znamion w obrębie. Na wizytę u dermatologa muszę trochę poczekać, ale już wolałabym wiedzieć, czy to coś poważnego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety sam opis nie wystarczy, aby podać diagnozę. Zmianę musi obejrzeć dermatolog, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz zleceniu ewentualnych badań będzie w stanie powiedzieć coś więcej.

Powodów pojawienia się zmian skórnych może być naprawdę dużo – począwszy od alergii czy podrażnienia skóry po jednostki chorobowe. Wśród możliwych przyczyn zdrowotnych wymienić można łupież rumieniowy, a nawet raka zapalnego piersi. Proszę więc nie zwlekać z wizytą u lekarza i jak najszybciej udać się do gabinetu.

Podobne pytania dotyczące zmian na piersiach pojawiały się już w naszym projekcie. Odpowiedzi na nie można znaleźć po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-brazowa-plama-na-piersi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamy-na-piersiach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-plama-na-piersi-a-rak-zapalny-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.