Co mógł oznaczać ból z lewej strony klatki piersiowej?

Witam serdecznie, dziś w nocy obudził mnie ostry, przeszywajacy ból z lewej strony w okolicach serca. Nie mogłam oddychać, gdyż wtedy ból bardzo się nasilal. Trwało to kilka minut, zrobiło mi się strasznie gorąco. Później ból oslabl. Miewalam czasem takie bóle ale bardzo krótkie, trwające kilka sekund i ostatnio bardzo dawno temu. Zaniepokoilo mnie to bo ból był mocniejszy i trwało to długo, utrudniając mi poważnie oddychanie. Nie byłam w stanie zawołać męża żeby mi pomógł. Co powinnam zrobić i co mogło być przyczyną. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam. Powinna się pani udać do lekarza, celem diagnostyki bólów w klatce piersiowej. Należy wykluczyć zarówno przyczyny sercowe (konsultacja z kardiologiem, EKG, próba wysiłkowa, Holter-EKG, echokardiografia) oraz płucne (zdjęcie klatki piersiowej, spirometria). Pozdrawiam i życzę zdrowia.