Co może być przyczyną bólu po założeniu koron?

Witam. Mam problem z zębami. Miałam robione miesiąc temu koronki cyrkonowo-porcelanowe i założony wkład. Wszystko było dobrze przez prawie cały miesiąc. Wychodzi mi ósemka już chyba od pół roku. Dziś po miesiącu od założenia koronek czuje ból. Nie wiem co może być powodem bólu. Bolą mnie zęby na które miałam założone koronki mimo, że są martwe. I czuję ból ucha. Co może być przyczyną?

Dzień dobry,
jeżeli zęby są wypełnione kanałowo, ból może powodować stan zapalny ozębnej i okolicy wierzchołkowej zęba. W takim przypadku jest to wyraźny ból na nagryzanie. Czasem zapalenie brzegowego dziąsła może również wywołać reakcję bólową. Warto jednak dokładniej przyjrzeć się ósemce. Ucisk przez nią spowodowany, może rozprzestrzeniać się w kierunku innych zębów i w kierunku ucha. Bez badania jamy ustnej, trudno odpowiedzieć na Pani pytanie. Najlepiej udać się do lekarza stomatologa. Może być konieczne wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.