Co może być przyczyną nawracającego bólu w klatce piersiowej?

Mam nawracajace bole w klatce piersiowej , ktore trwaja od jednego dnia do kilkunastu dni. Mialem robione ekg , przeswietlenie i pelna morfologie . Badania nic nie wykazaly. Bol najczesciej pojawia sie w lewej gornej czesci klatki piersiowej , ale rowniez przenosi sie w okolice mostka i prawej strony . Cisnienie spoczynkowe 120 / 80 tetno 68, przy wysilku 148/89 i tetno 100. Brak innych objawow poza tym bolem.Przy duzym nasileniu wystepuja problemy z oddychaniem. Czy napewno mozna wykluczyc problemy z sercem , tak jak zapewnial mnie kardiolog i co innego moze byc przyczyna tak dlugich dolegliwosci ?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć jaka konkretna przyczyna jest odpowiedzialna za pana dolegliwości. Bardzo ważne, że kardiolog wykluczył przyczynę sercową. Najlepiej jeśli zastosuje się pan do zaleceń lekarza prowadzącego, który miał okazję ocenić pana stan kliniczny. Może pan również spróbować poradzić się neurologa i psychiatry.