Co może oznaczać ból w klatce piersiowej w pozycji leżącej?

Witam chcialam sie zapytac bo czesto wieczorami lapie mnie ból w klatce pierswiowej w pozycji lerzacej ból jest bardzo bolesny ale z przerwami po 30 sekund przy glepszych oddechach sie nasila co to moze znaczyc ? Prosze o malutki opis Dziękuje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęstszą przyczyną bólu o tej charakterystyce są zaburzenia nerwowo-mięśniowe. W przypadku braku poprawy, należy skonsultować się z internistą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.