Co może oznaczać obecność guzka u 19-latki?

Witam. Mam 19 lat i jakiś czas temu wyczułam w swojej lewej piersi jakiś mały guzek było to kilka dni przed miesiączką dlatego pomyslałam ze może to ma jakiś związek. Jednak teraz minął już ponad miesiąc i ostatnio ta sama pierś zaczęła mnie bardzo pobolewać, guzek jest jeszcze bardziej wyczuwalny a jak go naciskam to boli. Musze podkreślić jeszcze że mam trudności ze spaniem na brzuchu lub na lewym boku bo sprawia mi to poprostu ból. Zauważyłam także ze pierś leciutko spuchła. Mam już umówiona wizytę u lekarza, jednak jest ona dopiero za jakiś czas. Czy to może być coś groźnego??

Lek. Katarzyna Szymczak

W tak młodym wieku najprawdopodobniej będzie to zmiana łagodna, np torbiel do okresowej obserwacji