Co może oznaczać takie drętwienie palca?

Dzień dobry, tydzień temu koleżanka przytrzasnęła mi kciuka drzwiami od samochodu. Opuchlizna już zeszła, palec w miarę się zgina, jednak gdy naciskam w jednym miejscu na wewnętrznej stronie palca wciąż mnie boli oraz jedynie w tym miejscu bez przerwy jest zdrętwiały. Zdrętwienie występuje jedynie w jednym punkcie na palcu i tylko po jednej stronie. Co może to oznaczać?

Najprawdopodobniej doszło do przejściowego zaburzenia funkcji nerwu

Jeżeli czucie nie będzie się poprawiać ( co jest mało prawdopodobne) można rozważyć leczenie operacyjne

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że doszło u Pani do urazu palca. Było to przytrzaśnięcie drzwiami samochodowymi. Palec był opuchnięty, nie można było nim poruszać. Po pewnym czasie opuchlizna zanikła i palec wrócił do częściowej ruchomości. Niemniej jednak pozostały dolegliwości bólowe w jednym miejscu i brak jest czucia oraz występuje odrętwienie. Nie pisze Pani, czy bezpośrednio po urazie wykonano RTG tego palca i czy widział go lekarz ortopeda. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że mogło dojść do pęknięcia kości i urazu nerwu, co powoduje występowanie tych objawów. Dlatego też warto rozważyć konsultację z lekarzem, który określi, jak postępować dalej w tej sytuacji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecia-stawow-palcow-reki

https://uroda.abczdrowie.pl/rehabilitacja

https://portal.abczdrowie.pl/znieczulenie-ogolne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.