Kobieta , 38 lat witam co może oznaczać wynik tomografii płuc? W s.2P obwodowo cienkościenna torbiel powietrzna 104x63x90mmbez połączenia z drzewem oskrzelowym.modeluje ona i spycha niedo w dół szczelinę skośną.podobna małą torbiel 24mm w 10s.p .W płacie górnym prawym widać ponadto niewielkie siateczkowate zagęszczenie bliznowate przy przedniej ścianie kl.piersiowejw s.3P.Zmiany bliznowate szczycie prawym i u podstawy płata prawego.płuco prawe o zmniejszonej objętośći .w rzuci śródpiersia nie uwidocniono zmian .
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • OnkologiaOnkologia (gr. onkos – guz) jest gałęzią medycyny, która zajmuje się nowotworami, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Badania onkologiczne mają na celu ustalenie przyczyn występowania i mechanizmów powstawania nowotworów, a także określenie sposobów ich zapobiegania, wykrywania i metod leczenia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Tomografia komputerowa

W jakich przypadkach szczególnie sięgamy po tomografię komputerową?

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym, czyli opierającym się na działaniu promieniowania rentgenowskiego. W jego trakcie pacjenta umieszcza się na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż aparatu. Lampa rentgenowska, poruszająca się dookoła...