Co może oznaczać zmiana symbolu choroby po pobycie w szpitalu z F-21 na F-07?

Co może oznaczać zmiana symbolu choroby po pobycie w szpitalu z F-21 na F-07 ?

Aleksander Ropielewski

F-07.0 to w międzynarodowej klasyfikacji chorób to organiczne zaburzenie osobowości.

Witam,
oznacza to zmianę diagnozy. F 21 to schizotypowe zaburzenie osobowości, nie mające podłoża czysto organicznego, F07 to diagnoza także zaburzenia osobowości, jednak mającego podłoże organiczne. Diagnozy różnią się przede wszystkim źródłem problemów.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka

Witam!
Może to oznaczać że w trakcie pobytu ustalono czynnik który prawdopodobnie przyczynił się do rozwoju zaburzeń - np. chorobę neurologiczną lub uraz głowy. Trudno to jednak jednoznacznie określić.