Co może powodować zaburzenia pamięci i problemy z nauką?

Witam. Mam lekką depresję i zaburzenia pamięci oraz natrętne myśli których ciężko się pozbyć. Próbuję się uczyć do matury i zwłaszcza matematyka sprawia mi problem ponieważ bardzo mało zapamiętuje i ciężko jest mi się jej uczyć mi że rozumiem zadania. Co może powodować zaburzenia pamięci i trudności w uczeniu się? Czy któryś z moich objawów które wymieniłem mogą powodować te problemy? Jak pozbyć się problemów z nauką? Od kilku lat czuje taki ucisk w czole i skroniach ale na badaniach TK i EEG nic nie wyszło. Nie wiem co mam już robić żeby pozbyć się tych zaburzeń pamięci i uczenia. Chcę zdać dobrze maturę iść na studia lubię też się hobbistycznie uczyć nauk ścisłych i angielskiego ale jak mam to robić jeżeli pamięć odmawia mi posłuszeństwa? Dodam jeszcze tylko że leczę się u psychiatry. Z góry dziękuję za pomoc

I cóż ten, lub ta, dodany(a) na końcu, mimochodem, psychiatra o tym myśli? Pytałeś go czy ją? Jeśli nie - to spytaj. Lekarz bez osobistego zbadania pacjenta - nie może stawiać diagnozy!