Co może znaczyć ból pleców pod prawą łopatką?

Ból w prawej łopatce pomiędzy . Witam od kilku dni mam ból pleców pod prawa łopatka czy to pomiędzy ciężko określić przytym boli mnie kark i czuje mrowienie nóg

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból pleców pod łopatką czy między łopatkami, określany przez pacjentów często jako kłucie, pulsowanie czy ucisk, może powodować zaburzenia czucia – mrowienie i drętwienie kończyn górnych. Dolegliwość ta najczęściej ma związek z wykonywaną pracą czy pozostawaniem przez długi czas w jednej pozycji – zazwyczaj są to wyciągnięte ręce, jak do pracy przy komputerze.

Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie.

Zarówno ból między łopatkami, jak i ból karku mogą być oznaką nadwerężenia kręgosłupa – niestety nie napisała Pani, jaki prowadzi Pani tryb życia oraz jaką pracę Pani wykonuje. Jeśli dolegliwości bólowe mają związek z przeciążeniem kręgosłupa, to na pewno warto zadbać o odpowiednią postawę ciała, a także odpoczynek pozwalający na zregenerowanie nadmiernie obciążonych mięśni. W razie gdyby ból nie ustępował, warto skonsultować się ze specjalistą – ortopeda może zlecić badania obrazowe, takie jak RTG czy MRI kręgosłupa odcinka szyjnego i/lub piersiowego, a także skierować Panią do poradni rehabilitacyjnej.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-kregoslup-charakterystyka-kregoslup-szyjny-odcinek-piersiowy-kregoslup-ledzwiowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.