Dlaczego mam ten ból łopatki i pachy?

Witam. Od jakiegoś miesiąca zmagam się z bólem lewej łopatki, promieniuje do barku pachy i ramiona, czasami drętwienie palcy. Mam przepukliny odcinka piersiowego kręgosłupa, zniesienie lordozy szyjnej. Rtg płuc rok temu wszystko ok. Sanatorium trochę pomogło, ale teraz problem z łopatką. Nadmienię ze wcześniej bolał mnie odcinek piersiowy, teraz jak wysuwam głowę do przodu to boli między łopatkami. Czy możliwe są przepukliny kręgosłupa szyjnego i promieniuje do barku I reki ? Nosiłem dość ciężkie płytki na głowie, po tym miałem klucie w łopatce. Proszę o jaką kolwiek pomoc zanim pójdę do lekarza,

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój o swoje zdrowie.

Z pańskiego opisu wynika, że cierpi Pan na przepuklinę odcinka piersiowego. Nie wspomniano, czy leczy się Pan na stałe na inne schorzenia, a także, czy przyjmowane są regularnie jakieś leki.

Ból łopatki, promieniujący do pachy, czy do barku mógłby świadczyć o problemach z kręgosłupem. Może wskazywać na pewne przeciążenia w danym odcinku kręgosłupa, rozwiniętej wadzie postawy, naciągnięciu mięśni poprzez wykonanie ciężkiej pracy fizycznej, a także stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa.

W przypadku kręgosłupa szyjnego, może dochodzić do przepukliny. Przez obciążenie dochodzi do napięcia mięśniowego, zwyrodnienia krążka międzykręgowego i rozwoju przepukliny tej części kręgosłupa. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że istniejące objawy mogłyby wynikać z takiej przypadłości. Jednakże ból łopatki zazwyczaj jest związany z odcinkiem piersiowym kręgosłupa.

W związku z pewną odległością, trudno jest ocenić Pana aktualny stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem neurologiem, który zdecyduje o rozszerzeniu diagnostyki, między innymi poprzez wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-objawy-uwiezniecie-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lopatka-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.