Co myśleć o tych wynikach testów?

Witam, Mam pcos więc nieregularne miesiączki. Obeserwuje cykle i wszystko wskazuje na to, że owulacja miała miejsce ok 13 dni temu. Od kilku dni robię testy z moczu i wszystkie (4) wychodzą pozytywne, a kreska jest coraz ciemniejsza. Natomiast beta hcg z krwi zrobiona 2 dni temu i dzisiaj na poziomie poniżej 0,1. Nie biorę leków które mogą zmieniać wynik. Lekarz dopiero po długim weekendzie. Chciałam zapytać o co może chodzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zazwyczaj testy ciążowe z krwi są bardziej czułe, a więc i bardziej wiarygodne od testów ciążowych z moczu. Pokazują one dokładne stężenie hormonu beta-HCG w organizmie, podczas gdy testy apteczne dają jedynie wynik pozytywny lub negatywny.

Różne wyniki testów ciążowych, które Pani wykonała sugerują, że jedna z metoda oznaczania ciąży daje wynik fałszywy. Z uwagi na to, że oznaczanie gonadotropiny kosmówkowej we krwi niesie ze sobą bardzo niewielkie ryzyko pomyłki zaufalibyśmy bardziej tej metodzie. Testy należy jednak zdecydowanie powtórzyć.

Więcej informacji na temat testów ciążowych znaleźć można pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.