Co oznacza anomalia rozwojowa w postaci spina bifida VS1?

Mam 55 l. Od miesiąca dokucza mi ból lewej nogi (od biodra w dół).Zrobiłam rtg. Czy to coś poważnego? Cały czas pracuję fizycznie-praca stojąca 8 godz. Oto opis: Anomalia rozwojowa w postaci spina bifida VS1. Łukowate wygięcie i rotacja osiowa kręgosłupa lędźwiowego w lewą stronę,ze stosowną asymetrią wysokości przestrzeni mkręgowych na poziomach VL2-3-4. Zaburzenia statyki kręgosłupa- linia jego statycznego obciążenia rzutuje się nieco ku przodowi od przedniej krawędzi podstawy kości krzyżowej. Cechy rtg zwyrodnieniowego procesu dyskopatycznego na poziomach VL2-3-4-5-S1. Rozpoczynająca się brzeżna osteofitoza przednio-bocznych krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych. Bardzo dziękuję za informacje.

Dobry Wieczór,
Pani objawy najprawdopodobniej związane są z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa a sb to niespojenie łuku kręgu S1.
Pozdrawiam.