Co oznacza brak miesiączki u 40-latki?

Mam 40 lat, od 2 lat nie miesiączkuję, cierpię na senność oraz częste bóle głowy (ból głowy pojawia się na drugi dzień, kiedy przeddzień nie mam możliwości wypicia kawy). Morfologię krwi (z rozmazem ręcznym) wykonałam na polecenie lekarza dermatologa. Proszę o weryfikację wyników, które odbiegają od normy i sugestię jeśli coś jest nie tak. PDW-9 (norma 10-16), MPV-8,62 (norma 9,40-12,50), P-LCR-16 (norma 19-47), granulocyty segmentowane-73 (norma 40-70), monocyty-1 (norma 3-8), glukoza-113 (norma 70-99). Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Z podanych wyników jedynie glukoza rzeczywiście odbiega od normy - może Pani spróbować zastosować odpowiednią dietę. Tak to odbiegnięcia od normy w pozostałych wynikach nie mają znaczenia. Może Powinna Pani oznaczyć jeszcze TSH i FT4 ze względu na senność i brak miesiączek, ew. prolaktynę.