Co oznacza brak wypróżnienia po operacji woreczka żółciowego?

Witam. Jestem 14 dni po laparoskopowym usunięciu woreczka żółciowego. Na 3,4,5 dzień po zabiegu wyproznilam się jakby sama woda przez organizm przeleciała. A teraz 9 dzień nic. Żadnego parcia nie czuje bólu brzucha też. Nadmieniam tez ze po cewniku przyplątało mi się zapalenie pęcherza moczowego i biorę antybiotyk. Czy mam się martwić brakiem wypróżnień? Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam

Być może właśnie to zaparcie jest następstwem stosowanego antybiotyku. Proszę stosować przy antybiotykoterapii probiotyki oraz spróbować delikatnie pobudzić przewód pokarmowy np. syropem z laktulozą (przeciwwskazanie cukrzyca) - zażyć około 30 ml rano. W razie braku efektu proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.