Co oznacza całkowite zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego?

Witam. Odebrałam opis z rezonansu i czy mógł by mi ktoś to wytłumaczyć. Dziękuję. - całkowite zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego, ze zmianami dyskopatycznymi C4/5, C5/6 i C6/7, którepowodują bezwzględne stenozy centralne kanału kręgowego, w postaci redukcji wymiaru a-p worka oponowego do około 9 mm - na poziomie Th6/7 kręgosłupa widoczne jest paracentralna protruzja krążka m/k grubości 3 mm; mniejsze protruzjerównież na poziomach Th7/8 i Th8/9

Wymaga Pani konsultacji z neurochirurgiem lub ortopedą z racji na duży ucisk rdzenia ale to koniecznie trzeba zobaczyć na płycie jak to wygląda i porównać do obrazu klinicznego.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch