Co oznacza ciężkość łydki u 30-latki?

Witam jestem kobieta mam 30 lat od tygodnia czuje ciezkosc lewej łydki oraz czasami bole lydek obu i piet od gornej strony nie zawsze ale co jakis czas zrobilam badania d-dimery- 0.15 (norma od 0.00 do 0.50) INR 1.12 (norma od 0.80 do 1.20) wskaznik protrombinowy 90.4 (norma od 80 do 120) czas protrombinowy 12.5 (norma od 8.0 do 12.0) APTT 35 (norma od 26.6 do 39.9) czy na podstawie tych badan moge wykluczyc zakrzepice bardzo dziekuje z gory za odpowiedz pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik d-dimerów z bardzo dużym prawdopodobieństwem wyklucza zakrzepicę żylną. Pani dolegliwości mogą być wywołane niewydolnością żylną i dlatego warto udać się po poradę do chirurga ogólnego lub naczyniowego.