Co oznacza krwioplucie?

Boje się. No bo codziennie czuje krew w gardle i pluje ślina z niewielką ilością krwi

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Krwioplucie może być spowodowane różnymi przyczynami np. krwawieniem ze splotu Kisselbacha znajdującego się w przewodach nosowych (co nie jest groźne) jak i może być spowodowane poważniejszymi chorobami jak gruźlica. W związku z tym warto zwrócić się o pomoc do lekarza rodzinnego.