Co oznacza nagły wzrost ciśnienia u 52-latki?

Witam, Panie Doktorze, jakiś czas temu (30 minut) poczułam ciężkość całych rąk i nóg, zmierzyłam ciśnienie i wartości były nastepujące 114/73/106, wpadłam w panikę i wzięłam lek uspokajający, po 15 minutach wszystko wróciło do normy. Mam lat 52 i leczę się na nadciśnienie. Co to mogło być ? Czy powinnam się niepokoić ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.