Co oznacza niskie ciśnienie i nieregularne bicie serca?

Dzień dobry, od miesiąca mierzę sobie ciśnienie, bo zauważyłam, że czasami czuję nieregularne bicie serca i trudniej jest mi złapać oddech, jestem zmęczona i bardzo dużo śpię. Ciśnienie najczęściej wynosi 85/50, bywa też niższe jak 70/43, 96/52 itd. Czy powinnam tym się martwić i co ewentualnie zrobić dalej?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania, wykonania badań dodatkowych (pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG) i w razie potrzeby skierowania do specjalisty kardiologa. Bezobjawowa, nie wynikająca z zaburzeń rytmu serca bradykardia nie jest niczym niepokojacym i nie wymaga leczenia. Ze względu na wspomniane uczucie nierównego bicia serca konieczna jest ocena lekarska.