Co oznacza plamienie po okresie?

Witam Dostałam normalnie okres,jakieś 5 dni po zamiast okresu pojawilo sie plamienie (czasami tak miałam). Chciałabym wiedziec czy to plamienie jest jeszcze okresem czy okres skonczył się wraz ze zniknięciem krwi a plamienieto już cos innego? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie plamienie nie musi oznaczać patologii, jednak poprzez internetową poradę nie mogę tego wykluczyć. Warto udac się do ginekologa celem wykonania badania i oznaczenia poziomu hormonów. Przydatne może okazać się także USG. Zwykle pojedynczy epizod nieprawidłowego schematu krwawień nie wymaga interwencji. Jednak jeżeli problem pojawi się 2-3 razy pod rząd w kolejnych cyklach- to będzie musiała Pani rozważyć możliwość diagnostyki hormonalnej cyklu.( czyli badania j/w) Zazwyczaj przyczyną opisywanego przez Panią problemu jest niedomoga hormonalna .