Dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych pod rząd a plamienie w przerwie siedmiodniowej

Witam! Od pół roku biorę tabletki Lesine. Ostatnie dwa opakowania wzięłam pod rząd bez przerwy 7 dniowej. Po 3 dniach od odstawienia dostałam bardzo słabego okresu, jest to raczej plamienie. Zawsze miałam dosyć obfity okres po odstawieniu. Zastanawiam się czy to jest normalna reakcja po dwóch opakowaniach pod rząd czy powinnam się niepokoić.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodem skąpego krwawienia jak najbardziej może być stosowanie antykoncepcji hormonalnej przez kilka cykli pod rząd. Nie jest to także zalecane na dłuższą metę. Jeżeli kolejny okres będzie wyglądał podobnie warto rozważyć zmianę antykoncepcji na takie z mniejszą ilością hormonów.