Co oznacza RTG klatki piersiowej kobiety?

Witam, Moja mama odebrała wynik RTG klatki i ma w opisie plamiste zacienienia w środkowym i górnym polu płucnym o charakterze zapalnym , ma też wysokie OB- 90 i CRP- 30, co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Może to wskazywać na zapalenie płuc. Z wynikami najlepiej udać się do lekarza, który będzie mógł osłuchać mamę, zbadać i w razie konieczności przepisać odpowiednie leczenie.